ארץ וטבע: יש מקום 2006-2015

דיגיטלי : ₪30.00
מודפס : ₪79.00

נקה

תיאור

ארץ וטבע: יש מקום 2006-2015, מיטב הכתבות של ארץ וטבע המגזין הגאוגרפי הישראלי

מגזין ארץ הצבי

הוצאה לאור: מגזין ארץ הצבי
תאריך יציאה לאור: פברואר 2016
מספר עמודים: 288
מחבר: כותבים שונים
ז’אנר: טיולים ומסעות | פנאי
עריכה גרפית: עינת פרלמן רוגל עורך ראשי: ידין רומן

 

קובץ המאמרים הקודם של ארץ וטבע יצא בשנת 2005, וריכז מבחר מאמרים שיצאו בעשרים השנים הראשונות. בפרוס שנת השלושים להוצאה לאור של ארץ וטבע, אנחנו מגישים כאן קובץ מהמאמרים שיצאו לאור בעשור האחרון.

בעשור האחרון פרסמנו יותר מ־250 מאמרים עיקריים ועוד כמספר הזה כתבות קצרות יותר. ב־34 המאמרים שבקובץ הזה ניסינו לתת טעימות מטווח הנושאים שארץ וטבע עוסק בהם, יחד עם רשימות ממגוון הכותבים והתורמים לתוכן הזה.

ארץ וטבע נולד לפני שלושים שנה, בנובמבר 1985. כאשר יצא הגיליון הראשון אמר לי אבי המנוח, “שארץ ישראל היא מקום קטן מאוד, ועד מהרה יגמרו לך הנושאים לכתוב עליהם”. הסתבר, שעד כמה שהמדינה הזאת קטנה, יש עוד, ועוד נושאים לכתוב עליהם. המחקר הארכיאולוגי וההיסטורי, משנה ללא הרף את תפישותינו לגבי העבר, חקר הטבע מוסיף ומחדש, ואפילו בגאוגרפיה — מסד הארץ, באים לעולם תפישות חדשות.

על כל אלה נוספו בעשור האחרון הנושאים הסביבתיים והאורבאניים שהצטרפו אף הם למעגל הנושאים שידיעת הארץ עוסקת בהן.

פן אחר שהשתנה בעשור האחרון בתוכן של ארץ וטבע הוא הפן התיירותי. בעוד שבעבר נהגנו להביא צרור מסלולי הליכה חדשים ומסלולי טיול, לשמחתנו, הטיול יצא מנחלת יודעי החן אל הציבור הרחב. בזה הגיע לידי סיום אחד התפקידים שלקחנו על עצמנו לפני שלושים שנה: להעמיק את אהבת הטיול בקרב הציבור. כיום אנו מתמקדים בהעמקת הידע מעבר ליפי הנוף ואיכות השביל.

בימינו, אי אפשר מבלי להתייחס לעולם הדיגיטאלי. ארץ וטבע נמצאת באינטרנט מאז 1999. ברבות השנים העלנו אלפי מאמרים לרשת, ואלה התפזרו להם וויראלית ברחבי הסייברספרה. האינטרנט אינו תחליף לדפוס. לזה ואף לזה, איכויות שונות ויכולות אחרות. זה מרוכז וזה מבוזר. זה ממוקד וזה קופץ ממקום למקום וממסך למסך. בשנה האחרונה התחלנו להעלות את סדרת המדריכים שלנו לרשת: לשימוש בטלפונים סלולריים. המדריך הדיגיטאלי מציג בנוסף למידע, גם קישוריות: למפות של גוגל, לאתרים, ואף לטריפאדוויזר.

כך נוצר איזון נכון — בין חווית הקריאה וההעמקה, שהוא העיתון הפיזי המודפס, ובין החוויה הדיגיטאלית של קישוריות ושיתוף גולשים. גוגל כבר צילם את כל שביל ישראל עבור גוגל ארת’. אולם סיור ווירטואלי אינו תחליף להכרת הטבע וההיסטוריה שלאורך השביל, ובהחלט לא לחוויה של הליכה פיזית — בגשם ובשמש. כל אלה, יחדיו, יוצרים, את מה שמכונה במקומתינו, השילוב הנכון.

 

נושאים קשורים: טבע, היסטוריה, ארכיאולוגיה, אורבני, מורשת, יהדות, נצרות.

ספרים נוספים של הוצאת מגזין ארץ הצבי

 

ספר דיגיטלי נשלח ישירות לאפליקציה וניתן לקריאה בסמארטפון, בטאבלט ובמחשב.

ספר מודפס נשלח באמצעות דואר ישראל ללא תוספת תשלום.

טעימה מהספר לא זמין עבור מוצר זה.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “ארץ וטבע: יש מקום 2006-2015”

מידע נוסף

בחר את סוג הספר

דיגיטלי, קינדל, מודפס