בחלוף הרכבות / קטי פישר

דיגיטלי : ₪34.00
מודפס : ₪80.00

נקה

תיאור

קטי פישר – בחלוף הרכבות

ז’אנר: פרוזה, שואה

מספר עמודים במודפס: 160

תאריך יצאה לאור: 2017

שפת מקור: עברית

 

אדית, נכדתו של סבא יושקה, החיה כאן בישראל, מתחילה לחקור את תולדות משפחתה, שעלתה לישראל מהונגריה באמצע המאה ה־20. הצורך לכתוב מניע את אדית להתעמת עם שאלות שהטרידו אותה במשך שנים ביחס לשורשיה, שאלות שכעת כבר לא ניתן להניח בצד. עם התקדמות חקירתה היא מחליטה לכתוב את סיפור חייו של סבה — סיפור שהוא עצמו התאווה לכתוב אך מעולם לא הצליח.

אדית בחרה להתמקד בסיפורו כיוון שגם הוא היה אדם כותב והיווה עבורה את ההשראה לעסוק בכתיבה מלכתחילה. עוד בילדותה הקריאה לה אמה את השירים שסבא יושקה כתב עבורה בהונגרית, ולמרות שלא הבינה את כל המילים, היה לה ברור שהוא הנחיל לה את הקסם הזה כדי שהיא תמשיך את דרכו. כבר אז גמלה בלִבהּ ההחלטה שיום אחד גם היא תהיה סופרת.

מאז חלפו שנים רבות, אך אדית מעולם לא הפסיקה להרגיש שחוט נסתר מחבר בינה ובין סבה, ולא רק במישור הכתיבה. היא חשה שנרקם ביניהם חיבור קוסמי כמעט, וזאת למרות שראתה אותו רק פעם אחת, בתחנת הרכבת בבודפשט כשהיא ובני משפחתה היו בדרכם לעלות לישראל, בעוד חלק מקרוביה נשארו בהונגריה. תוך כדי כתיבת הסיפור של סבא יושקה, חוקרת אדית את נסיבות חייו ומותו, אך לא פחות מכך, את חייה שלה.

סיפורה האישי נשזר לתוך סיפורו בשתי וערב של זיקות מטאפוריות, היסטוריות ורגשיות. בסופו של דבר, המימוש העצמי של אדית כסופרת יתגבש רק באמצעות חציבת הסיפור של סבה וזיקוקו מנקודת מבטה.

קטי פישר, ילידת 1953, כיום מתגוררת בכרמיאל, בעלת תואר שני בספרות השוואתית במסגרת המסלול לכתיבה יוצרת באוניברסיטת חיפה. זהו ספרה השני, ספרה הראשון ליביה אהובתי, יצא לאור אף הוא בהוצאת גוונים. כמו כן פרסמה מספר סיפורים קצרים בירחון לספרות מאזניים.

 

נושאים קשורים: שואה, זכרונות.

מק”ט: 86-1268

טעימה מהספר לא זמין עבור מוצר זה.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “בחלוף הרכבות / קטי פישר”

מידע נוסף

בחר את סוג הספר

דיגיטלי, מודפס