דף הבית > כשתגדלי תדעי
כשתגדלי תדעי
הוצאה: ספרי ניב - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 04-2023
קטגוריה: עיון / ספרות מקצועית עזרה עצמית ופסיכולוגיה שואה
מספר עמודים: 332

כשתגדלי תדעי

         
תקציר

"...באחד מהערבים המופלאים בהיותי בת שש הופרעו משחקי הדמיון שלי בהכרזה מהדהדת בחלל. היה זה אורי חברי לחדר ששבר את הדממה ואמר בקול חודר: 'יש מישהו בחדר הזה שההורים שלו הם לא באמת ההורים שלו'...

 

'מה אמרת? אתה חייב לספר לנו את הסוד', הפצרתי באורי בחדר הילדים בקיבוץ מרחביה..."

 

אותה שיחה לפני השינה שינתה את מהלך חייה של אילנה מילמן שהתעקשה לחקור ולחשוף את נסיבות הולדתה ואת שורשיה במסע חיפושים חובק עולם. בשנות השלושים לחייה נדמה היה שהשלימה את החיפוש אחר מקורותיה וזהותה, אך היא גילתה שחלקים נוספים בפאזל חסרים.

 

"כשתגדלי תדעי" היו המילים ששמעה בכל פעם שעלה "הסוד הגדול" של ילדותה.

כשתגדלי תדעי הוא סיפור חייה המרתק של אילנה–הלנה, ילדה מאומצת בקיבוץ, המנסה למצוא בכל דרך אפשרית את אימה הביולוגית. באומץ ובנחישות היא מתירה את סבך הסודות והשקרים שאפפו את חייה שהחלו במחנה העקורים "ברגן־בלזן" בגרמניה. מנבכי הנפש ובכנות סוחפת היא שוזרת את סיפור חייה שלה ואת סיפור חייה של אימה, ניצולת גטו ורשה, וחושפת אמת מטלטלת שהתרחשה בכורח נסיבות החיים ורוח התקופה.

 

אילנה מילמן

מוזיקה, מחול ואומנות זורמים בעורקיה.

בוגרת סמינר הקיבוצים "אורנים" וסמינר הקיבוצים בתל אביב בתחום ההוראה, בתנועה ובמחול, בוגרת "לסלי קולג'" בבוסטון ובעלת תואר שני בתֵּרַפְּיָה באומנויות.

לימדה תנועה ומחול יצירתי, לימדה בטורונטו בבית הספר "ביאליק", עבדה עם בני נוער מאומצים וקבוצות נשים, הכשירה מורים והנחתה סדנאות רבות בקנדה, באירופה ובישראל באמצעות שילוב אומנויות.

 

ניתן לרכוש ספר מודפס מאילנה מילמן

Elanamilman@gmail.com

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של ספרי ניב - הוצאה לאור
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 101 ₪
דיגיטלי 40 ₪
מודפס 92 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 103 ₪
דיגיטלי 44 ₪
מודפס 118 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 84 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il