דף הבית > המושבעת הטובה
המושבעת הטובה
הוצאה: תכלת - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 01-2024
קטגוריה: פרוזה וסיפורת מתח ופעולה
מספר עמודים: 344

המושבעת הטובה

         
תקציר

לפעמים האמת היא ההגנה הגרועה ביותר.

 

2009: מדובר באחד ממשפטי הרצח המתוקשרים של העשור. נערה בת 15 נעלמת. גבר צעיר, שניהל איתה מערכת יחסים אסורה, עומד למשפט ומואשם ברצח. בעיה ראשונה: גופתה של הנערה לא נמצאה מעולם. בעיה שנייה: אף שלכולם ברור מי ביצע את הרצח, בחבר המושבעים ישנה מושבעת אחת, מאיה סיל, הטוענת כי על סמך הראיות בתיק אי אפשר להגיע להרשעה. היא משכנעת בכך את שאר המושבעים, והגבר יוצא לחופשי.

 

2019: תוכנית דוקומנטרית חוזרת אל המשפט ההוא, ומציגה ראיות חדשות ומפתיעות. צוות המושבעים המקורי מתכנס במלון לרגל התוכנית. אחד מהם מבקר את מאיה בחדרה. מעט אחר כך הוא נמצא שם מת. מאיה היא החשודה המרכזית ברצח, ועורך הדין שלה מייעץ לה לבנות סיפור, כי "לפעמים האמת היא אכן ההגנה הגרועה ביותר".

 

המושבעת הטובה הוא רומן מתח חכם וקצבי, שאינו חושש להעמיד לבחינה את מערכת המשפט האמריקאית עצמה. זהו ספר המזמין את הקוראים לתרגיל מחשבתי, השובר כל תבנית או הנחה מוקדמת, ויוצר תחושה של סכנה לאלה שלא פשעו, ודאי לא בפשע שבו הם מואשמים, גם אם אינם צדיקים גמורים.

 

גרהם מור הוא סופר ותסריטאי מוערך, שזכה בפרס האוסקר על הסרט "משחקי החיקוי". ספרו "המושבעת הטובה" היה לרב מכר של ה"ניו יורק טיימס" ותורגם לשפות רבות.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 97 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 89 ₪
דיגיטלי35 ₪ 29 ₪
מודפס88 ₪ 59 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 93 ₪
דיגיטלי 45 ₪
מודפס 101 ₪
עוד ספרים של תכלת - הוצאה לאור
עוד ספרים של גרהם מור
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il