דף הבית > סופר גיקית
סופר גיקית
הוצאה: ספרים מעודפים (חנות)
תאריך הוצאה: 01-2019
קטגוריה: נוער
מספר עמודים: 272

סופר גיקית

         
תקציר
הרייט מארנס היא סופר גיקית.
 
על ארונית המיטה שלה מונח מילון; אף אחד לא מעריך את הידע המקיף שלה בטריוויה; והאויבת שלה, אלכסה, לועגת לה בלי סוף בבית הספר.
 
לכן כשסוכנות דוגמנות מגלה את הרייט, היא קופצת על ההזדמנות להמציא את עצמה מחדש. היא לא בטוחה שתלמד אי־פעם לעשות את דרכה בעולם האופנה — לפחות לא בלי למעוד על מסלול התצוגה ולהביך את עצמה בפני הדוגמן המשגע שלצדה, ניק. האם תצליח להפוך מגיקית לשיקית?
 
סוכנות דוגמנות לונדונית מובילה איתרה את הולי סמייל באופן לא צפוי כשהיתה בת חמש־עשרה, ואת השנים הבאות היא בילתה במעידות על מסלולי תצוגות ובשבירת חפצים שלא היה לה כסף לשלם עליהם. כשסיימה את לימודיה באוניברסיטת בריסטול עם תואר ראשון בספרות אנגלית ותואר שני בשייקספיר, היא ויתרה על הדוגמנות והחליטה לכתוב במשרה מלאה.
 
סופר גיקית הגיע לראש רשימת רבי־המכר של ספרי הנוער באנגליה, וספרי הסדרה נמכרו עד כה ביותר מ־3.4 מיליון עותקים ברחבי העולם.
 
"ספר חצוף, נהדר וכיפי, לכל מי שחלם אי־פעם על התחלה חדשה." 
בוקליסט
 
"הרייט הגיקית המצחיקה היא אאוטסיידרית בעולם האופנה, אבל הקסם הטבעי שלה הוא בדיוק הדבר שעולם האופנה צריך. כיף טהור." 
סקול לייבררי ג'ורנל
 
"ספר חכם ומצחיק. אני מחכה בקוצר רוח להמשך!"
גרדיאן
פרק ראשון
קוראים לי הָרייט מאנֶרס, ואני סוּפֶּר גיקית.
 
אני יודעת שאני סופר גיקית כי בדיוק חיפשתי את הערך ‘גיק’ ב’מילון אוקספורד לשפה האנגלית’. סימנתי וי קטן ליד כל משמעות שזיהיתי ומצאתי בי את כולן. אם להיות כנה לחלוטין, זה לא בא לי בהפתעה גדולה. העובדה ש’מילון אוקספורד לשפה האנגלית’ נמצא באופן קבוע על השידה ליד המיטה שלי אמורה להיות רמז ראשון לזה. העובדה שלצדו אני מחזיקה עיפרון וסרגל של ‘מוזיאון הטבע’ כדי לסמן במסודר ערכים מעניינים, היא רמז נוסף.
 
אה, וישנה גם המילה גיקית שכתובה בעט אדום על הכיס החיצוני של תיק בית הספר שלי. זה נעשה אתמול.
 
לא אני עשיתי את זה, כמובן. אילו אכן הייתי מחליטה להשחית את הרכוש שלי, הייתי בוחרת שורה מוצלחת מתוך ספר טוב, או עובדה מעניינת שרק מעטים יודעים. ובהחלט לא הייתי עושה את זה באדום. הייתי עושה את זה בשחור או בכחול, אולי בירוק. אני לא מעריצה גדולה של הצבע האדום, אפילו שהוא אורך הגל הארוך ביותר של האור בטווח הנראה לעין האנושית.
 
אם להודות בכנות, אני לא באמת יודעת מי החליט לכתוב על התיק שלי — אם כי יש לי חשדות משלי — אבל אני יכולה לומר לכם שכתב היד כמעט בלתי קריא. מי שעשה את זה בבירור לא הקשיב בשיעור חיבור בשבוע שעבר, כשאמרו לנו שכתב יד הוא ‘ביטוי חשוב של האני’.
 
בכל אופן, העניין הוא: כיוון שהתיק שלי, המשחית האלמוני ו’מילון אוקספורד לשפה האנגלית’ כולם בדעה אחת, המסקנה היחידה היא שאני אכן גיקית.
 
ידעתם שבעבר המילה ‘גיק’ שימשה לתיאור אנשי קרנבל, שכחלק מההופעה שלהם נהגו לתלוש בנשיכה את הראש של תרנגולת או נחש או עטלף חיים?
 
בדיוק. רק גיקית היתה יודעת דבר כזה.
 
אני חושבת שלזה קוראים אירוניה.
מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
דיגיטלי 39 ₪
מודפס 78 ₪
דיגיטלי 44 ₪
מודפס 118 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 84 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 82 ₪
עוד ספרים של ספרים מעודפים (חנות)
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il