דף הבית > 13 אגדות מוסיקליות
13 אגדות מוסיקליות
הוצאה: ספרים הוצאה לאור (הפצה מנדלי)
תאריך הוצאה: 2014
קטגוריה: ספרי ילדים נוער
מספר עמודים: 60

13 אגדות מוסיקליות

         
תקציר

קסמה של המוסיקה שורה על שלוש-עשרה האגדות, שהתום הילדותי והניצוץ הבוגר משמשים בהן בערבוביה. נופי הים-התיכון משולבים בציוריו של פיליפו בונאני מן המאה השמונה-עשרה הם הרקע לאגדות.

הספר יצא לאור בסדרת לא רק לילדים: סידרה לגדולים שנשארו קטנים.

דרור גרין, סופר, פסיכותרפיסט ומוסיקאי, חיבר כעשרים ספרי ילדים, וביניהם 'התזמורת של הארנב', 'פרפר הזהב והאפונית', סדרת 'הקוסמת הקטנה' ועוד. ספריו למבוגרים כוללים את 'בחזרה לצוות 4', 'הסתלקותו של, אחריתו של, פטירתו של, מותו', ו'רצח בפורום החדש'.

ד"ר דרור גרין הוא פסיכותרפיסט, מרצה ומדריך, מנהל 'המכון לאימון רגשי' בבולגריה, ומחבר הספרים 'טיפול נפשי, מדריך למשתמש', 'פרויד נגד דורה', 'פסיכותרפיה ממבט אחר' ו'אימון רגשי'.

פרק ראשון

הטרומבון והחרב

לפני שנים רבות חי באיטליה נסיך צעיר ושמו דומניקו. הוא לא היה יפה, וגם חכמתו לא היתה רבה, ולמרות זאת היה אהוב על כולם, בשל נדיבותו. את כל שהיה לו היה חולק עם חבריו, וגם מאנשים זרים לא החסיר דבר. לעצמו לא ביקש כלום, וכל הימים היה שמח בחלקו.

 

כששכב אביו על ערש דווי, קרא אותו אליו ואמר: "בני, מחר תהיה אתה אדון לכל רכושי. הארמון והאוצר, האדמות והכפרים, הכל יהיה שלך. אני יודע שלא יחלפו ימים רבים, ואת כל רכושך תחלק לאחרים, מבלי להותיר לעצמך דבר. על כן אני מצווה לך את שני אלו: את חרבי ואת הטרומבון הזה. על שניהם אל תוותר לעולם. כאשר יאבד כל רכושך, רק הם בלבד יגנו על נסיכותך. אם תאחז בחרב, יפלו כל אויביך לפניך ואיש לא יוכל לך, וכאשר תתקע בטרומבון יביאו לך כל אנשי הארץ את מנחתם ויכרעו ברך לפניך."

 

ואכן, לא טעה המלך הזקן. לא עברו ימים רבים והנסיך פיזר את כל רכושו של אביו בין ידידיו, ואת אשר לא נתן, לקחו תושבי הארץ לעצמם. וכך נותר הנסיך יום אחד לבדו, על שפת הנהר, כשרק חרבו חגורה לגופו, והטרומבון בידו. הסיר הנסיך את החרב מעל ירכו, קשר אותה ואת הטרומבון לאבן כבדה, והשליך אותם לנהר.

 

ומאז היה הנסיך כאחד האדם. הוא לא היה יפה, וגם חכמתו לא היתה רבה, ולמרות זאת היה אהוב על כולם, בשל נדיבותו. כל שהיה לו, היה חולק עם חבריו, וגם מאנשים זרים לא החסיר דבר. לעצמו לא ביקש כלום, וכל הימים היה שמח בחלקו.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של ספרים הוצאה לאור (הפצה מנדלי)
עוד ספרים של דרור גרין
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il