דף הבית > מהפכת הגלוקוז - מהדורה חדשה
מהפכת הגלוקוז - מהדורה חדשה
הוצאה: פוקוס – הוצאה לאור
קטגוריה: בריאות ותזונה
מספר עמודים: 242

מהפכת הגלוקוז - מהדורה חדשה

         
תקציר

מהו אינדקס גליקמי?

האינדקס הגליקמי מדרג את כלל המזונות העשויים פחמימות על פי השפעתם על רמת הסוכר (גלוקוז) בדם. מזון בעל אינדקס גליקמי גבוה מתפרק במהירות במערכת העיכול ומעלה באופן חד את רמת הסוכר בדם. לעומת זאת, מזון בעל אינדקס גליקמי נמוך מתפרק באיטיות במערכת העיכול ומעלה את רמת הסוכר בדם בצורה מתונה.

רמת סוכר מתונה בדם מהווה גורם חיוני לשמירה על משקל גוף תקין, כמו גם לאיזון הורמונאלי וחילוף חומרים תקינים . לכן, כדי לשמור על בריאותנו, עלינו לצרוך בעיקר מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך ולהימנע ככל האפשר ממזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה.

האינדקס הגליקמי – הבשורה הבריאותית החשובה של מדע התזונה במאה ה-21.

מחקרים שנערכו בעשרות השנים האחרונות הביאו לתפנית משמעותית בהבנת חשיבותן של הפחמימות לשמירת הבריאות, למניעה של מחלות כרוניות ולריפוין.

כיום, אנו יודעים שהכללת פחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך במזונותינו מאפשרת לזכות בבריאות לאורך ימים ועשויה למנוע שורה של מחלות כרוניות נפוצות.

ספר זה יגלה לכם:

  • שגופנו זקוק מאוד לפחמימות, אך בעיקר לפחמימות הנכונות, שהן בעלות אינדקס גליקמי נמוך.
  • שתזונה בעלת אינדקס גליקמי נמוך חיונית לכל אדם בריא, כדי להימנע ממחלות בעתיד .
  • שמזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך יכולים להביא להפחתה משמעותית במשקלם של אנשים הסובלים מהשמנת-יתר ואף להציל חיים של חולי לב, סוכרת ועוד .
  • שתזונה בעלת אינדקס גליקמי נמוך תעזור לכם למתן את התשוקה המתמדת למתוקים.
  • שניתן להרכיב תפריטים טעימים ומזינים המבוססים על מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך .
  • שבחירת מזונות על פי האינדקס הגליקמי שלהם אינה מסובכת, וניתן להיעזר בטבלאות שידריכו אתכם בבחירת מזונותיכם, כך שיהיו גם בריאים וגם טעימים.

מחברי הספר:

פרופ' ג'ני ברנד-מילר
פרופסור לתזונה בבית הספר למדעי החיים באוניברסיטת סידני שבאוסטרליה ונשיאת החברה האוסטרלית לתזונה. זכתה במדליה הלאומית למדע וטכנולוגיה על מחקרה על פיתוח גישה חדשה לתזונה תוך בקרה של רמת הגלוקוז בדם.

קיי פוסטר-פאואל
דיאטנית מוסמכת בעלת ניסיון רב בטיפול בחולי סוכרת. עוסקת זה 15 שנים במחקר על האינדקס הגליקמי במזונות, מרצה ויועצת בנושא. ספרה הקודם על האינדקס הגליקמי היווה השראה לכתיבת הספר הזה.

פרופ' סטפן קולאגיורי
מנהל המרכז לסוכרת וראש המחלקה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בבית החולים בראנדוויק שבאוסטרליה. פרסם למעלה מ-100 מאמרים מדעיים, שרבים מהם עוסקים בחשיבות הפחמימות בתזונה של אנשים הסובלים מסוכרת.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של פוקוס – הוצאה לאור
דיגיטלי 42 ₪
מודפס98 ₪ 78.4 ₪
דיגיטלי 42 ₪
מודפס94 ₪ 75.2 ₪
דיגיטלי 42 ₪
קינדל 41 ₪
מודפס98 ₪ 78.4 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il