דף הבית > פסוקים לחיים
פסוקים לחיים
הוצאה: ספרי ניב - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 05-2024
קטגוריה: יהדות
מספר עמודים: 290

פסוקים לחיים

         
תקציר

בעשור האחרון, מדי שבת, אני מעביר למשפחה ולקהילה שלי מסר שקשור לפרשת השבוע ולחיים שלנו כאן בארץ ישראל.

ספר זה הוא סיכום של הכלים והמסרים החשובים והשימושיים ביותר, שכל אחת ואחד יכולים להיות חיוביים ואנשים טובים יותר בזכותם.

לא צריך להיות דתיים כדי להתעניין במסורת המופלאה שלנו, ובעיקר כדי ללמוד ממנה ולהשתפר דרכה. פרשת השבוע שייכת לכולנו, ללא הבדלי עדה, מין או מגדר.

הספר - והתובנות החשובות שבו – מתאים לכולם – דתיים וחילוניים, ימין ושמאל, אשכנזים ומזרחים.

לכולם – ובעיקר למי שרוצה להתפתח וללמוד כל הזמן ולהיות הגרסה – האישית, המקצועית, העסקית והכלכלית – הכי טובה של עצמו.

ספר חובה לכל מי שרוצים להתחבר יותר למשפחה, לבן / בת הזוג, לילדים, לסביבה, למדינה, ליהדות, לארץ המופלאה שלנו - ובעיקר לעצמם.

 

בני מבורך לוי,  בכיר לשעבר בשירות הביטחון הכללי, הוא הבעלים של חברת “המסודרים”, חברה לאימון כלכלי למשפחות ולייעוץ משכנתאות – ומרצה מבוקש בתחום מיצוי פוטנציאל כלכלי ואישי. השפיע על אלפי משפחות ועשרות אלפי מבוגרים, ילדים ובני נוער לשנות את התנהלותם הכלכלית ואת תפיסת העושר שלהם. זהו ספרו החמישי.

פרק ראשון

מבוא

 

נולדתי בירושלים בשנת 1964. גדלתי בירושלים ולמדתי בבית ספר ממלכתי דתי "מימון" ובתיכון "הימלפרב", שבהם הטמיעו בנו את הערכים של אהבת האדם ואהבת ארץ ישראל, לצד עבודה ונתינה. ערכים אלה הם נר לרגליי בכל אשר אלך. כך גם חינכתי את ילדיי, וכך אני מוביל את משפחתי אל העתיד. ערכים אלה ליוו ומלווים אותי, ומהווים גלגל מניע בחיי, גם כקצין ומפקד בצה"ל לשעבר, גם כבכיר שב"כ לשעבר, גם כמתנדב וגם כאיש עסקים וכמנכ"ל של חברת המסודרים לייעוץ כלכלי למשפחות ולייעוץ משכנתאות.

 

זה כמה שנים שמדי יום שישי, לכבוד שבת קודש, אני כותב בפיד שלי בפייסבוק לחבריי — מכל גוני הקשת החברתית — דתיים כחילונים — פוסט ובו הפרשנות האישית שלי על פרשת השבוע, כל פעם תוך התייחסות לאספקט בולט זה או אחר שיש לו נגיעה לימינו (שהרי כל פרשה נתונה לפרשנויות כים), לחיינו, ולאירועים אקטואליים המתרחשים סביבנו חדשות לבקרים. מאחר שהנושא הקרוב לליבי הוא הנושא הכלכלי — כאמור, אני יועץ כלכלי למשפחות ויועץ משכנתאות — לא פעם עסקו הפרשנויות בפן זה. התגובות לפוסטים הללו הן תמיד חיוביות, ויתר על כן, רבים מחבריי ברשת החברתית ומחוצה לה פנו אליי והציעו שאפרסם את דבריי בספר לקהל הרחב, והרי הוא לפניכם.

כל פרשה מחולקת לשלושה חלקים. החלק הראשון הוא תקציר של הפרשה. החלק השני — רעיון ופרשנות על הפרשה ועל הזמן שבו היא נקראת. החלק השלישי הוא מעין צידה לדרך — טיפ שימושי לחיים.

חשוב לי לציין שאינני פרשן של התורה, קטונתי. את הרעיונות ליקטתי במשך שנים. חלק מהרעיונות עלו לי בהרצאותיי על נושאים שאינם קשורים לפרשה. מצאתי קשר ביניהם לבין הפרשה, ואני סבור שרעיונות אלה יוכלו להביא ערך ותועלת לכלל ישראל.

מקווה שספר זה יהווה לכם השראה בשולחן השבת כשתשוחחו על אודות פרשת השבוע, בצבא, בכיתה או בכל מקום אחר.

מטעמי נוחות הספר נכתב בדרך כלל בלשון זכר, וכמובן הוא מופנה לשני המינים.

ספר זה הוא ספרי החמישי במספר, ואף על פי שפֹּה ושם תהיינה בו נגיעות על חשיבה כלכלית, הוא איננו שייך לסדרת "משפחה צומחת" אליו שייכים ארבעת ספריי הקודמים, אך חשוב לי שתכירו אותם ואת הרעיון העומד מאחוריהם. חברת המסודרים, שאני ממייסדיה, היא חברה לאימון וייעוץ כלכלי למשפחות ולייעוץ משכנתאות. החברה הוקמה בשנת 2015 מתוך כוונה לסייע, לאמן, לייעץ וללוות יחידים ומשפחות לצמיחה כלכלית. מניסיוני למדתי כי קיימת חשיבות רבה בהעברת מסר על חיסכון, על השקעות ועל חשיבותם כבר בגיל צעיר, "בגובה העיניים", בצורה ידידותית וציורית. על כן החלטתי לכתוב סדרה של ספרים שיסייעו לדור הצעיר — דור המסכים, האינטרנט והרשתות החברתיות — לספוג ערכים וכללים חשובים בחינוך כלכלי בסיסי כדי לשרוד בעולם המורכב של המאה ה־21.

עד עתה יצאו לאור ארבעה ספרים בסדרה "משפחה צומחת": שלושה ספרי ילדים לגילאי בית הספר היסודי: קופת החסכון הראשונה של סיון, הרפתקה בסוּפֶר, ילדים ממש אוצר!  וכן אבא, אני עשירה! — רומן עלילתי לגילי חטיבה ותיכון.

הסדרה נועדה להכין את הילדים הצעירים ואת בני הנוער לקראת התמודדות כלכלית מורכבת, שאותה יפגשו כאנשים בוגרים ועצמאים בעוד כמה שנים.

בני מבורך לוי, תשרי תשפ"ד.

 

 

 

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של ספרי ניב - הוצאה לאור
דיגיטלי 40 ₪
מודפס 107 ₪
דיגיטלי 88 ₪
מודפס 126 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 104 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 97 ₪
דיגיטלי 45 ₪
מודפס 113 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 113 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il