דף הבית > קשר הקורטיזול
קשר הקורטיזול
הוצאה: פוקוס – הוצאה לאור
קטגוריה: בריאות ותזונה
מספר עמודים: 267

קשר הקורטיזול

         
תקציר

כיצד יכול לחץ נפשי לעשות אותך שמן ולהרוס את בריאותך ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת?

 

כיצד ניתן לשלוט ברמת הקורטיזול ולהפחית את הסיכון להיפגע מסוכרת, סרטן, מחלות לב וכלי הדם, דיכוי המערכת החיסונית, אובדן הדחף המיני, אלצהיימר, דמנציה, פגיעה בזיכרון, דיכאון, חרדה, עייפות, נדודי שינה, דלדול העצם, דלקת מפרקים והזדקנות מואצת?

 

  • האם העלית בדעתך שבעיות הבריאות שלך קשורות בלחץ נפשי?
  • מדוע הורמון הלחץ, קורטיזול, הוא גורם עיקרי למחלות מרובות וביניהן השמנת-יתר?

הורמון הקורטיזול, המיוצר בבלוטת יותרת הכליה, הוא הורמון הלחץ (stress) שהפרשתו  גדלה כשאנו נלחצים (למשל, כשאנו רק חושבים על הדיאטה שלנו, או כששנתנו נודדת ואיננו מצליחים להירדם). מזה 50 שנה מודעים החוקרים לקשר הקיים בין הלחץ לבין הפרשת  הקורטיזול ולקשר בין הפרשת הקורטיזול לבין בעיות בריאות.

 

רבים מאתנו התרגלו לראות בלחץ חלק בלתי נפרד משגרת החיים, אולם מחקרים אחרונים טוענים כי ללחץ יש השפעות ארוכות טווח על בריאותנו, והכל באשמת הקורטיזול!

אלו הן החדשות הרעות. החדשות הטובות הן, שכולנו יכולים לעשות משהו בנידון.

 

ספר זה מציע לכם תוכנית קלה להבנה ולביצוע, המחולקת ל-5 שלבים, בה תלמדו כיצד להתמודד ביעילות עם מצבי לחץ על ידי שילוב של תזונה נכונה, פעילות גופנית ותוספי תזונה מתאימים, כדי לשלוט ברמות הקורטיזול בגופכם.

 

בנוסף, מציג הספר את התיאוריות העדכניות ביותר על הקשר שבין התזונה והפיזיולוגיה של הלחץ ומציע שיטות חדשניות ויעילות לטפל במצבי לחץ. הספר נשען על ניסיונו הרב של המחבר והבנתו המקיפה בנושאים אלה והוא מהווה את אחד ממקורות המידע העיקריים בנושא ההתמודדות עם לחצים.

 

ספר זה חשוב לכל אחד מאתנו, כיוון ששגרת החיים המודרנית מחייבת התמודדות עם מגוון רחב של לחצים, העלולים להעלות את רמת הקורטיזול בגופנו ולהשפיע לרעה על בריאותנו.

 

למרות שהספר דן בנושאים רפואיים ומדעיים, הוא כתוב בשפה קולחת וקלה להבנה, והקריאה בו מהנה. לכן הספר מתאים הן לאנשי המקצוע והן לקהל הרחב ואכן, מאז שיצא לאור, הוא זכה לכהן ברשימות רבי-המכר של ספרי הבריאות בארה"ב.

 

מה מצב הקורטיזול אצלך?

האם אתה מרגיש לחוץ? אם כן, רשום נקודה אחת לחובתך.

האם אתה ישן בשלווה לפחות 8 שעות בלילה? אם לא, רשום עוד נקודה לחובתך.

האם אתה חי על דיאטה? אם כן, רשום עוד נקודה לחובתך.

אם צברת 3 נקודות, התקבלת רשמית למועדון הקורטיזול.

הבעיה היא, שזה עלול להרוג אותך!

 

 

"ייחודו של קשר הקורטיזול בכך שהוא מציג את חשיבותה של התזונה ותוספי התזונה כגורמים חשובים בהורדת רמת הקורטיזול. אני מאמין שספר זה חיוני לכול מי שרוצה להתמודד עם בעית הלחץ ולשפר את איכות חייו."

                      ד"ר ויליאם קרמר, מנהל המחקר במחלקה לקינסיולוגיה באוניברסיטת קונטיקט, ארה"ב.

 

 

על מחבר הספר, ד"ר שון טלבוט

מומחה אמריקאי ידוע בתחומי בריאות, פיזיולוגיה של הלחץ, ביוכימיה תזונתית ופעילות גופנית. מכהן כפרופ` במחלקה לתזונה של אוניברסיטת יוטה שבארה"ב. ד"ר טלבוט היה הראשון שמצא את הקשר בין הפרשת הקורטיזול ותופעת השמנת-היתר והיה חבר בקבוצת חוקרים שחקרה נזקים בריאותיים נוספים הנגרמים כתוצאה מהפרשת הקורטיזול. ד"ר טלבוט הוא כותב ומרצה מבוקש בכול העולם בנושאי איכות חיים ובריאות.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של פוקוס – הוצאה לאור
דיגיטלי 42 ₪
מודפס98 ₪ 78.4 ₪
דיגיטלי 42 ₪
מודפס94 ₪ 75.2 ₪
דיגיטלי 42 ₪
קינדל 41 ₪
מודפס98 ₪ 78.4 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il