דף הבית > רווח לפני הכול
רווח לפני הכול
הוצאה: אוריון - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 01-2023
קטגוריה: עיון / ספרות מקצועית עסקים ושיווק
מספר עמודים: 269

רווח לפני הכול

         
תקציר

מה אם במקום שאתם תשרתו את העסק שלכם, העסק שלכם ישרת אתכם?

מה אם הייתם יכולים לחולל רווח בעסק שלכם כבר החל מהפקדת הכספים הקרובה?

ומה אם הייתם יכולים להבטיח את רווחיות העסק באופן קבוע מעתה והלאה?

 

זה אפשרי, והפתרון פשוט משחשבתם. מייק מיקאלוויץ, מחבר רבי המכר: The Pumpkin Plan; The Toilet Paper Entrepreneur; The Surge פיתח שיטה להתנהלות כלכלית חכמה שמנוגדת לאינטואיציה ועזרה למאות אלפי עסקים לשבור את המעגל הנורא של הבלגן הכלכלי בעסק וליצור רווחיות באופן מיידי. כעת, במהדורה מחודשת זו, גם אתם יכולים ליצור רווח לפני הכול.

בדרכו המבדרת והכנה חושף המחבר איך השיטה החשבונאית המסורתית לפיה הכנסות פחות הוצאות שווה רווח, לא רק שמנוגדת לטבע האנושי אלא גם תוקעת עסקים במרוץ עכברים אינסופי להגדלת מכירות תוך כדי הקטנת הרווחים.

להתייחס לרווח כמו לשארית שמגיעה לאחר המכירות עשוי לרסק את העסק שלכם. שיטת רווח לפני הכול נוקטת בגישה שפועלת בהלימה עם התנהגות האדם, הופכת את הנוסחה על פיה וקובעת: מכירות פחות רווח שווה הוצאות. בדיוק כפי שאחת הגישות היעילות ביותר להטמעת אורח חיים בריא גורסת שיש להשתמש בצלחות קטנות יותר, מיקאלוויץ מראה לנו איך לקחת לעצמנו קודם כול את הרווח, ולנהל את הוצאות העסק עם מה שנשאר. השינוי הזה לבדו יראה לכם איך להפוך את העסק ממפלצת שזוללת כסף לפרת מזומנים רווחית.

בספר תגלו גם:

  • 4 עקרונות שיכולים לפשט את כל ההתנהלות הכלכלית ולאפשר לכם לנהל עסק רווחי על ידי התבוננות במצב העו"ש בבנק.
  • בכך שלוקחים את הרווח לפני הכול זה מחולל חדשנות ויצירתיות בעסק בפרט ובתעשייה בכלל.
  • עסק קטן שרווחי באופן עקבי עשוי להיות שווה הרבה יותר מעסק גדול שמתקשה להחזיק את עצמו.
  • עסקים שמחוללים רווח קבוע כבר בשלבים מוקדמים הם בעלי סיכוי טוב יותר להשיג הצלחה ארוכת טווח תוך כדי צמיחה משמעותית.

עם עשרות מקרים לדוגמה, הסברי הטמעה שלב אחר שלב, וחוש הומור ייחודי, מיקאלוויץ יכול לעזור גם לכם לשנות את הבריאות הכלכלית של העסק שלכם, לתמיד.

פרק ראשון

הקדמה
"אני כזו טיפשה".

הרגע שבו דבי הורוביץ פרצה בבכי מולי היה בלתי נשכח. בין דמעה לדמעה, התייפחה שוב ושוב "אני כזו טיפשה".

דבי, היזמית והרוח המניעה של Social Sparkle & Shine Agency — חברה בטורונטו, קנדה, שמתמחה במתן שירותי מדיה חברתית — ניגשה אליי באירוע בסן־פרנסיסקו. הייתי שם כדי להעביר אסטרטגיות צמיחה עסקית מספרי השני, תוכנית הדלעת. באחד מהמושבים באירוע, הסברתי את הרעיון הבסיסי של שיטת רווח לפני הכול. אחד מהכלים של השיטה הוא "ההערכה המהירה". דרך זו מספקת תמונת מצב מיידית של הבריאות הפיננסית של העסק. כאשר הרצתי את "ההערכה המהירה" על אחד המשתתפים שהתנדב, ממש שמעתי את האסימון נופל כאשר הנוכחים התחברו לשיטת רווח לפני הכול.

כל ההרצאות באירוע מועלות לרשת בזמן אמת, ושמונת אלפים צופים מקוונים היו מחוברים לאירוע שלי. הודעות בטוויטר ותגובות לא איחרו להגיע מכל רחבי העולם. כיוון ש"ההערכה המהירה" הייתה כל כך מהירה וקלה, לא הופתעתי לשמוע מהרבה מהצופים המקוונים שהם ביצעו את ההערכה המהירה לעסקים שלהם ממש בזמן האירוע, מייד אחרי שהסברתי את השיטה.

יזמים, מנכ"לים, עצמאיים ובעלי עסקים — כולם הביעו תחושת הקלה אדירה מלימוד השיטה הפשוטה הזו. זה היה כאילו הם חשו רגע של בהירות מוחלטת, הבזק מיידי של ביטחון בצד הפיננסי של עסקיהם. לאחר מכן, בהפסקה, דבי כבר איתרה אותי, ושאלה "אנחנו יכולים לבצע הערכה מהירה על העסק שלי?"

"בטח", אמרתי. "זה עניין של דקה או שתיים". עט בפה, בזמן שאנשים מקשקשים ומתאספים מסביבנו, הרצתי את ההערכה המהירה בו במקום, כאילו אני ודבי היינו בעולם פרטי משלנו. רשמתי את התזרים השנתי שלה על הלוח, הרצנו את האחוזים. דבי בהתה בתוצאות וכל גופה החל לרעוד בבכי. היא לא הייתה יכולה להביט במצב האמיתי של העסק שלה, או במקום שבו ההערכה המהירה אמרה שעליו להיות.

"הייתי טיפשה", אמרה, דמעות זולגות במורד פניה. "כל דבר שעשיתי בעשור האחרון היה טעות. אני כזו טיפשה. אני טיפשה. אני טיפשה".

אודה בזה כאן ועכשיו: אני בוכה עם אנשים. כשמישהו נשבר ופורץ בבכי, אני ישר מצטרף ובוכה איתו. גם הפעם, ברגע שדבי התחילה להתייפח, גם העיניים שלי התחילו לזלוג והעט צנח מהפה לרצפה. חיבקתי אותה בניסיון לנחם אותה.

במשך עשור נתנה דבי את הנשמה לעסק שלה, הקריבה את חייה האישיים כדי להעניק חיים לעסק — אבל למרות כל מאמציה לא היה לה גרוש (או עסק מוצלח) על הנשמה. כמובן, זה זמן רב היא ידעה את האמת, אבל החליטה להתעלם מהידיעה ולחיות בהכחשה.

להמשיך לדחוף בעלייה זו פשוט הדרך הכי קלה לחפות על עסק שאינו עובד כהלכה. אנחנו חושבים שאם נעבוד קשה יותר, יותר שעות, טוב יותר — אם רק נוכל להמשיך להחזיק מעמד — יום אחד משהו טוב בטח יקרה. משהו גדול נמצא בדיוק מעבר לפינה, נכון? משהו ממש קסום שיעלים את כל החובות, את הלחץ הפיננסי ואת הדאגות. אחרי הכול, זה מה שמגיע לנו, נכון? זו לא הצורה שבה אמור הסיפור להסתיים? לא, חברים, רק בסרטים זה עובד ככה — בחיים האמיתיים אין חיה כזו.

אחרי שדבי הריצה את ההערכה המהירה, היה עליה להתייצב מול המציאות: העסק שלה שוקע — שכן, במשך העשור האחרון היה זה מאבק מתמשך עבורו להמשיך ולצוף — והעסק השוקע עמד לגרור גם אותה למצולות.

היא המשיכה: "אני טיפשה, אני כל כך טיפשה". מילים אלה הכאיבו לי כי הייתי במקומה בעבר. הבנתי בדיוק כיצד זה מרגיש לעמוד בפני האמת העירומה על העסק שלי, חשבון הבנק שלי, האסטרטגיות שלי, וההצלחה שלי, שהושגה בעמל רב.

את שיטת רווח לפני הכול תכננתי קודם כול כדי לפתור לעצמי את הבעיות הפיננסיות שלי. וזה עבד. למעשה, זה יותר מעבד: זה היה נס. שנים של מאבקים ובעיות פיננסיות נפתרו, לא ביום אלא תוך שעות ספורות. תהיתי, האם רווח לפני הכול תעבוד רק עבורי ועבור המוח השרוט שלי, או האם היא תהיה שימושית גם לאחרים באותה מידה?

ניסיתי את השיטה על עוד עסק בו אני שותף, יצרן עורות קטן בסנט לואיס. זה עבד. כתבתי עליו בספר הראשון שהוצאתי שנקרא יזם נייר הטואלט, בפסקה קטנה שקל לפספס. ואז קרה משהו. התחלתי לקבל מיילים מיזמים אחרים שניסו את השיטה, וראו תוצאות. כשכתבתי על זה בעיתון המפורסם Wall Street Journal, סיפורי הצלחה נוספים זרמו ללא הרף. לאחר שכתבתי את ספרי השני, תוכנית הדלעת, כללתי את שיטת רווח לפני הכול בכל ההרצאות שהעברתי. אבל רק לאחר שפגשתי את דבי באירוע ההוא, הבנתי שיזמים צריכים יותר מפסקה או פרק בנושא. יותר מדי בעלי עסקים חיים ועובדים כעבדים בעסק שלהם. אם רציתי לעשות שינוי אמיתי עבור כל בעלות ובעלי העסקים בעולם כמו דבי (וכמו מייק), ידעתי שאצטרך לכתוב ספר המוקדש במלואו לשיטת רווח לפני הכול.

הספר רווח לפני הכול פורסם לראשונה באנגלית ב־2014 ומאז יישמו עשרות אלפי בעלי עסקים את השיטה ושינו לחלוטין את עסקיהם. לא רק שהעסקים שלהם מניבים רווחים משמעותיים, הם צומחים ומתרחבים, ובקצב מסחרר. שתי ציפורים, אבן אחת. בזמן שאני כותב את הגרסה המעודכנת לספר זה, אני נמצא בטיסה בגובה עשרת אלפים מטר מעל פני הים, אי־שם מעל פנסילבניה או טקסס, או אולי זו רוסיה. אני בנסיעות כל כך הרבה בימים אלה שאני סומך על הטייס שיאמר לי היכן אני נמצא. חבריי לטיסה צופים בסרט שכבר ראו ארבע פעמים, מדביקים פערים בעבודה, או "נותנים לעיניים לנוח" בליווי פה פעור וחרחור מזדמן. יש כמה שגם צופים מחוץ לחלון בעננים מתחת. ואילו אני? אני חושב על כל העסקים שמעליהם אנו טסים. חייבים להיות אלפי עסקים מתחתינו בכל רגע נתון. מנהלת העסקים הקטנים בארצות הברית (SBA) טוענת שיש למעלה מ־28 מיליון עסקים קטנים בארצות הברית לבדה. ה־SBA מגדירה עסק קטן כחברה אשר מגלגלת 25 מיליון דולר או פחות לשנה. זה כולל את העסק שלי, ואני חושד שזה כולל גם את שלכם. לעזאזל, זה כולל אפילו את ג'סטין ביבר ("העסק הקטן" שלו מכר "רק" 18 מיליון דולר בזכויות ובביצועים מוזיקליים בשנה שעברה). אז זה 28 מיליון יזמים "מוזרים" בארצות הברית בלבד. כאשר מתבוננים במשפחת בעלי העסקים העולמית, רואים שמספר העסקים "הקטנים" נוסק מעבר ל־125 מיליון. אלה הרבה יזמים ובעלי עסקים, הרבה אנשים עם אומץ, שכל ונחישות, שהחליטו שיש להם להציע לעולם דבר מה בעל־ערך ולקחו סיכון כדי ליצור משהו מזה.

זה אתם, חברים. אתם יזמים. יכול להיות שאתם נמצאים בשלבים מוקדמים, והתוכניות והחלומות שלכם כתובות על מפית מסעדה. אם אתם רק מתחילים, כל הכבוד לכם! החל מהיום הראשון תלמדו להתמקד ביצירת רווח, מה שיציל את שפיותכם, את חשבון הבנק שלכם, ואת ישבנכם. ואולי, ייתכן, שבניתם עסק ואתם כבר מנהלים אותו. אולי קראתם את המהדורה הראשונה של ספרי, ואתם רוצים לשדרג את מערכת הרווח לפני הכול שלכם. בלי קשר למעמד העסקי שלכם, אתם אנשי ניסים ונפלאות. אתם הופכים רעיונות למציאות. אתם מאתרים לקוחות, מייצרים מוצרים ושירותים עבורם. אתם ממשיכים למכור, מספקים להם שירות, הם משלמים לכם עבורם, ואתם מנהלים את הכספים. כולנו אנשים חכמים, חדורי מוטיבציה. ממש חכמים. ממש חדורי מוטיבציה. אבל יש רק בעיה אחת ממש, אבל ממש, מעצבנת: שמונה מתוך כל עשרה עסקים נכשלים, והסיבה מספר אחת לכך היא היעדר רווחיות. על פי דוח של קולג' בבסון: "היעדר רווחיות מוזכר בעקביות כסיבה לסגירת עסקים". מופתעים? קרוב לוודאי שלא. אני לא הופתעתי.

זו האמת, והיא גורמת לי לרצות להטביע את יגוני בכוס מרגריטה (או שלוש). מרבית העסקים הקטנים, הבינוניים ואפילו עסקים גדולים לא מעטים, בקושי שורדים. הבחור הזה שנוהג במכונית טסלה חדשה, שילדיו לומדים בבית ספר פרטי, שמנהל חברה ששווה 3 מיליון דולר, נמצא במרחק חודש רע אחד מלהכריז על פשיטת רגל. ואני אחד שיודע, הוא השכן שלי. בעלת העסק שאומרת ש"העסקים במצב מצוין" באירוע נטוורקינג היא אותה אישה שחנוקה מדמעות, מנסה לשאול אותי שאלה במגרש החנייה — היא בוכה כי מזה שנה היא לא הצליחה לשלם לעצמה משכורת, ובקרוב תיאלץ להתפנות מביתה. זו רק אחת מני שיחות רבות שהיו לי עם בעלי עסקים, שפחדו לומר את האמת בנוגע למצבם הפיננסי.

אגב, היה גם הבחור ההוא, זוכה פרס יזם השנה הצעיר, שמשנה את העולם. כולם מדברים עליו בתור הגאון הבא, אשר חושיו העסקיים החדים מבטיחים לו מקום בשער מגזין Fortune היוקרתי. הבחור הזה לוקח הלוואה אחר הלוואה מהבנק, וצובר חובות רק כדי לכסות את המשכורות מאחורי הקלעים. ואני אחד שיודע — זה הייתי אני.

איך זה יכול להיות? מה לא בסדר בנו? הרי חוץ מהחלק הכלכלי אנחנו עושים כמעט הכול נכון. יצרנו משהו מכלום אז למה מרבית העסקים אינם רווחיים? נהגתי להשוויץ בגודלו של העסק שלי. טפחתי לעצמי על השכם על הוספת עובדים חדשים, על מעבר למשרדים מפוארים, על מכירות גדולות. האמת שהשתמשתי בכל זה כדי לכסות על עובדה מכוערת וענקית: העסק שלי מעולם לא היה רווחי. המציאות הייתה שהעסק שלי (וכיוצא מכך, גם אני) טבענו, ואני המשכתי לצמוח מהר יותר, כדי להשאיר את הראש מעל המים. אפילו הייתי אומר, "אני לא רוצה לדווח על רווח, כמובן, אני רק רוצה לא להיות בהפסד. כך, אחסוך במיסים." במילים אחרות, העדפתי להפסיד 10 דולר מאשר לשלם לממשלה 3 דולר. המשכתי לשקוע חודש אחר חודש. שנה אחר שנה. מתח מתמיד.

למעשה, מהיום בו פתחתי את העסק ועד ליום בו מכרתי אותו ופרשתי, חייתי מחודש לחודש. אין לכם מושג כמה הקלה הרגשתי. העסק שלי הפך למשקולת שגררה אותי מטה וסוף סוף נפטרתי ממנה. אבל הקלה זו באה עם טעם־לוואי מריר. כשהשקתי את העסק שלי, המטרה לא הייתה פשוט לשרוד. אני מתכוון, הישרדות זו מטרה עבור פליטים ואסירי מלחמה, לא מה שאיש עסקים צריך לכוון אליה. הייתי משוכנע שאני הבעיה. במשך תקופה מאוד ארוכה חשבתי שהפגם הוא בי, שהמוח שלי מקולקל. לקח לי הרבה זמן להעז ולשאול: מה אם לא אני הבעייתי פה? מה אם השיטה שאותה אמרו לי ליישם בעסק היא זו שפגומה? רווח לפני הכול היא שיטה שעובדת כיוון שהיא לא מנסה לתקן אותך. אתה עובד קשה, יש לך רעיונות טובים, ואתה כבר נותן 100 אחוזים בעסק שלך.

רווח לפני הכול היא מערכת שמתוכננת לעבוד בדיוק עם מי ועם מה שאתם. אתכם לא צריך לתקן, את המערכת כן. תארו לעצמכם שהיו אומרים לכם שאתם מסוגלים לעוף. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לנפנף בזרועותיכם. ואז — יעודדו אתכם לקפוץ מראש צוק. "פשוט נפנפו בזרועותיכם, ולא רק שלא תתרסקו, אלא תנסקו לשחקים!" מה קורה? אתם צונחים לעבר המוות שלכם? מהר! נפנפו חזק יותר.

אבל לנפנף בזרועות כדי לעוף זה מטורף, כי בני אדם לא יכולים לעוף.

גם לנסות לעקוב באדיקות אחר נוסחה פיננסית שלא תואמת את צורת החשיבה הטבעית של בני אדם זה כמו לדרוש מכם לנפנף בזרועותיכם יותר ויותר חזק עד שתעופו. סורי, חברים. זה לא עומד לקרות ולא משנה כמה חזק תנסו.

המערכת הכלכלית שבה אנו עושים שימוש מאז שחר האנושות היא מטומטמת. למעשה, היא זוועתית. כן, יש בה היגיון מתמטי, אבל אין בה היגיון אנושי. עסקים מסוימים, שמצליחים בכך שדבקו בשיטה הישנה, הם היוצאים מן הכלל, לא הכלל. להסתמך על שיטות חשבונאות ותיקות על מנת להגדיל רווחיות היא המקבילה של לומר לכם לקפוץ מראש הצוק ולנפנף בזרועותיכם כאילו אין מחר. אולי שניים או שלושה ממיליוני האנשים שינסו זאת יצליחו, בנס. אבל להצביע על אותם שורדים מופלאים ולומר "רואים? השיטה עובדת!" זה פשוט מגוחך. מיליונים מתים ומתי־מעט שורדים, ולמרות זאת אנו ממשיכים לטעון בעיוורון, שנפנוף ידיים וקפיצה מעוד צוק זו הדרך הטובה ביותר לעוף. זה פשוט מגוחך.

אם העסק שלכם לא רווחי, ההנחה הטבעית היא שהוא פשוט לא צמח מהר מספיק. ובכן, יש לי חדשות בשבילכם, חברים. אתם בסדר גמור, אתם לא צריכים לשנות כלום. הנוסחה הישנה לרווח היא הבעיה. היא צריכה להשתנות.

אתם מכירים את הנוסחה שאני מדבר עליה: הכנסות פחות הוצאות = רווח.

הנוסחה המיושנת, מדיפה ריח נפטלין, נראית במבט ראשון מאוד הגיונית. מכור ככל יכולתך, שלם כמה שפחות הוצאות ומה שנשאר זה הרווח. הנה הבעיה: אף פעם לא נשאר כלום. נפנוף. נפנוף. נפנוף. בום.

משוואת הרווח הישנה יוצרת עסקים מפלצתיים. מפלצות זוללות מזומנים. אבל אנחנו נשארים נאמנים לנוסחה, והמצב רק מחמיר. הפתרון מאוד פשוט: קחו את הרווח לפני הכול. כן, זה כל כך פשוט. מה שאתם עומדים ללמוד הוא כל כך פשוט, כל כך יעיל וכל כך ברור שיכול להיות שתכו בראשכם ותגידו "מדוע לעזאזל לא עשיתי את זה קודם?" אבל ייתכן גם שזה ייראה קשה לפעמים, פשוט כי עשיתם את זה בעבר. זה יאתגר אתכם כיוון שיידרש מכם להפסיק לנפנף בידיכם באוויר. תידרשו להפסיק לעשות משהו שלא עובד עבורכם (מאוד קשה להפסיק לעשות משהו למרות שלא עובד עבורכם. זוכרים את הפעם האחרונה שהיה לכם הנגאובר ונשבעתם ש"לעולם לא תשתכרו שוב?" כמה זמן זה נמשך?)

שיטת רווח לפני הכול תאתגר אתכם כיוון שיהיה עליכם לשנות לחלוטין את הצורה בה אתם חושבים על עסקים ושינוי הוא מפחיד. מרבית האנשים ממש גרועים בלנסות דברים חדשים, כל שכן לדבוק בשיטות חדשות. מרבית הסיכויים שתשקלו לנסות את שיטת רווח לפני הכול, אבל בשלב כלשהו תאמרו לעצמכם שהרבה יותר קל להמשיך לעשות דברים בדרך הישנה, גם אם היא גוררת אתכם ואת העסק שלכם למצולות, לאט־לאט אבל בטוח.

לפני שנתחיל, אספר לכם על האנשים האמיצים שפרצו דרך לפניכם והתנסו ראשונים בשיטת רווח לפני הכול. נכון לכתיבת שורות אלה יש 128 רואי חשבון ומאמנים עסקיים העובדים צמוד אליי בהנחיית יזמים ובעלי עסקים ביישום שיטת רווח לפני הכול. (אל דאגה, אתם לגמרי מסוגלים לעשות זאת בעצמכם, אבל עבור אנשים מסוימים, כשיש יועץ שמכיר את נבכי התחום שלהם ויכול להנחות אותם צעד אחר צעד זו גישה עדיפה יותר). כל אחד מ־128 יועצי רווח לפני הכול מנחה בממוצע 10 חברות בשנה. זה אומר שהנחנו 1,280 עסקים להצלחה באמצעות שיטת רווח לפני הכול.

אבל אני מניח, שמרבית האנשים שקראו את המהדורה הקודמת של רווח לפני הכול, ניסו את התהליך בעצמם. אני מקבל בערך חמישה מיילים ביום, כל יום, מיזמים המספרים לי שהם התחילו בתהליך רווח לפני הכול, או שעשו בו שימוש על מנת לשפר את עסקיהם. על פני תקופה של שנה־שנתיים מדובר ב־3,650 מייליםשמספרים על הטמעות חדשות של השיטה. אבל אני יודע, שמספר האנשים שקוראים את הספר ופשוט עושים את זה, בלי לומר לי דבר, גדול בהרבה. ההערכה שלי היא, ש־30,000 חברות מיישמות כרגע את רווח לפני הכול. גם אם ההערכה הזו מדויקת, אנחנו עדיין בקושי בתחילת הדרך. שלושים אלף זה מספר טוב, אבל כאשר משווים זאת ל־125 מיליון עסקים, אפילו לא הגענו לקו הזינוק. אז בואו נתחיל לדחוף את העגלה הזו קדימה, ונתחיל אתכם. אבל ראשית, אני רוצה להכיר לכם את קית' פייר.

קית' הוא חובב וותיק של ספריי. אני יודע את זה כי הוא שלח לי מייל כשהשקתי לראשונה את הספר שלי תוכנית הדלעת. הוא התאהב בספר, כך הוא אמר, ועסק הכדורים הפורחים שלו נסק כתוצאה מכך. העסק שלו צמח — אבל הרווחים לא. הוא עבר את קו מיליון הדולר בהכנסות ועדיין היה צריך לעבוד במשרה מלאה כדי להתקיים כלכלית. אז הוא קרא את המהדורה הראשונה של רווח לפני הכול ולא עשה שום דבר בנדון. פשוט כלום! למה? כיוון שקית' לא היה מסוגל לדמיין ששיטת רווח לפני הכול תעבוד. הוא ניסה לעוף באמצעות נפנופי ידיים, שזה די מוזר אצל אדם שמעיף בלונים פורחים למחייתו. המשוב שקיבל לכל אורך הדרך היה זהה — נפנף חזק יותר.

הרעיון של לקחת את הרווח שלו לפני הכול, לפני שיעשה כל דבר אחר, היה כה זר לו, שלא נראה לו שהדבר בכלל אפשרי. אבל אחרי שנתיים נוספות של חיים מחודש לחודש, הישרדות מפאניקה לפאניקה, הוא ויתר על הידוע והמוכר, והחליט לתת לשיטה הזדמנות. התוצאות היו... ובכן, אתן לקית' להסביר במילים שלו, כפי שכתב לי במייל:

מייק והצוות,

חשבתי שאקח רגע ואחלוק משהו אתכם. סיימתי כרגע לקרוא את רווח לפני הכול בפעם המי יודע כמה ולמעשה הייתי צריך לקנות עותק חדש. שחקתי חלקים מהספר הראשון ןנתתי אותו לחבר כדי לעזור לו. אני בעלים ומנהל של עסק טיסות בבלונים פורחים. אנחנו פועלים בסנט לואיס, מיזורי וטאוס, ניו־מקסיקו ועכשיו גם בקוטונווד, אריזונה, לא רחוק מסלדונה. כאשר קראתי את ספרך בפעם הראשונה, חשבתי שהשתגעת. אין מצב שהדבר הזה יעבוד. אז במשך החודשים האחרונים של 2014 לא עשיתי כלום. המשכתי לעשות את מה שעשיתי עד כה. אחרי הכול, הצלחתי לייצר רווח קטן, אבל תזרים המזומנים שלי לא היה אידיאלי. למען האמת, היה לי מאוד קשה להתמודד עם האתגרים הכלכליים של העסק. לבסוף, לקראת תחילת השנה החדשה, קראתי את הספר שוב והפעם התחלתי לנסות ליישם את מה שכתוב בו. כדי לתת לכם מושג על מה שזה עשה עבורנו, בתחילת 2015 הרווח שלנו זינק ב־1,721 אחוזים לעומת התקופה המקבילה בשנים 2014-2013. לא, זו אינה שגיאת כתיב. אני לא מתלוצץ. סיימנו את 2015 עם רווח שנתי כולל שגבוה ב־335.3 אחוזים לעומת הרווח של 2014. מעבר לזאת, הרווח הנקי השנתי של כל העסק צמח ל־22 אחוזים!

קית'

העסק של קית' ניצל הודות לשימוש בשיטת רווח לפני הכול. כיום העסק שלו משגשג וגם העסק שלי. רווח לפני הכול הצילה את העסק שלי והבטיחה שכל עסק חדש שאשיק יהיה רווחי מהיום הראשון. כן, מהיום הראשון. היום שבו פתחתי את המיזם האחרון שלי, Profit First Professionals, עשיתי שני דברים: חתמתי על מסמכי ההתאגדות שלי ואז הלכתי ישר לבנק, כדי לפתוח את חמישה חשבונות הבנק שאיתם עובדים לפי השיטה. נכון לרגע זה, Profit First Professionals הינו העסק הרווחי ביותר מכל אלה שאי פעם החזקתי — לאין ערוך. זה לא העסק הגדול ביותר שאי פעם היה בבעלותי, אבל הוא מדווח על רווחים גדולים באלפי אחוזים מאלה של כל אחת מהחברות הקודמות שלי, שנמכרו עבור מיליונים. לא, זו לא שגיאת כתיב — רווחי יותר באלפי אחוזים. החברה אפילו לא בת שנתיים והיא גדלה כה מהר שקרוב לוודאי תהיה החברה הגדולה ביותר (על בסיס הכנסות) מכל החברות שאי פעם החזקתי. אני מבטיח ששיטת רווח לפני הכול תעשה אותו דבר עבורכם. בין אם אתם צריכים להשיג את הרווח הראשון בעסק או צריכים רק לשדרג את הרווחים הקיימים, זו הדרך לעשות זאת.

המטרה שלי בחיים היא לסייע לכם ולכל בעלי העסקים כמותנו להפוך ליותר רווחיים. מחר ארצה בפני למעלה מ־1,100 בעלי בתי מרקחת באירוע ביוסטון, ואז בפני 25 איש (אם יתמזל מזלי) בקספר, ויומינג, ואז הלאה לניו־אורלינס שם אדבר עם 200 אנשים בבוקר ואז בספרינט היסטרי (במטוס, רכבת ואז אובר) לוושינגטון להעביר את ההרצאה המרכזית בכנס. לאחר מכן אסע מעבר לחופי ארצות הברית לאירועים נוספים. בין לבין, אבצע ראיונות לארבעה פודקסטים ביום, אקליט את הפודקסט האישי שלי (אההם... פודקסט רווח לפני הכול / Profit First Podcast, כמובן) ואעדכן את הספר הזה בלילה. אני עושה את כל הדברים האלה בשמחה. אלמד את זה לכל אחד ואת כולם גם יחד. לא אפסיק. אני כאן כדי להכחיד ולמגר את העוני של בעלי העסקים.

באירוע שסיפרתי לכם עליו, אחרי שדבי נרגעה טיפה, אמרתי לה: "עשר השנים האחרונות לא היו בזבוז. אני מבין שאת מרגישה כך כרגע, אבל זה לא נכון. היית צריכה לחוות שנים אלה על מנת להגיע למקום בו את נמצאת כיום כאן איתי, עושה מה שאנחנו עושים עכשיו. היית צריכה להגיע לנקודה שבה מספיק זה מספיק". כדי להשתנות, סוף סוף, היה עליה להגיע לנקודת עד-כאן-ולא-עוד. כולנו צריכים. האמת שדבי רחוקה מלהיות טיפשה. טיפשים אינם מחפשים תשובות. טיפשים אף פעם לא מבינים שיש דרך אחרת, גם כאשר היא בוהה להם ישירות בפנים. טיפשים לא מודים שהם צריכים להשתנות. דבי הישירה מבט לאמת, הבינה שמה שהיא עושה לא עובד, והחליטה שלא תמשיך בכך. דבי חכמה ואמיצה, והיא גם גיבורה. היא הפצירה בי להוסיף את הסיפור שלה לספר ולא לשנות את שמה. דבי רצתה שתדעו שאתם לא לבד.

פתחתם את העסק שלכם, אני מאמין, משתי סיבות. ראשית, על מנת לעשות משהו שאתם אוהבים. ושנית, כדי להשיג עצמאות כלכלית. עשיתם את זה במטרה למלא את כיסכם ברווחים. בדיוק בשביל זה נועד הספר הזה. אנחנו עומדים להזרים את הרווחים האלה לכיס שלכם.

ונתחיל היום. ממש כך — עוד היום. הרווח שלכם יופרש החל מהיום וימשיך ויצטבר מהיום והלאה.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להתחייב ללמוד את זה ואז לעשות את זה. אל תדלגו על העשייה. בבקשהההה, אל תדלגו על העשייה. אתם לא יכולים לקרוא את הספר, לחשוב "איזה רעיון מדהים", ולחזור לעסקים כרגיל. אתם חייבים לקום מהכיסא ולהזיז את התחת. כמו דבי, עליכם להתגבר על רגשותיכם לגבי ההחלטות שקיבלתם בעבר. וכמו קית', עליכם ללמוד ליישם זאת כאשר אתם קוראים את הספר וליישם את המשימות שבסוף כל פרק. החיים (הרווחיים) שלכם תלויים בכך. אני מעוניין שתהיו רווחיים יותר מכל דבר אחר. אני יודע שזה יביא לכם יציבות בעסקים ובחיים האישיים. ואני יודע שאתם הזרע לכל בעלי העסקים האחרים, הלקוחות, המכרים, ואולי אפילו חברים ומשפחה, שתשמשו עבורם דוגמה. הצטרפו אליי. בואו נמגר יחד את העוני של בעלי העסקים.

מאז שפרסמתי את המהדורה הראשונה של רווח לפני הכול, קיבלתי טונות של משובים ושאלות שנתנו לי רעיונות לשיפור. למדתי גם עשרות קיצורי דרך, אלתורים ופתרונות שאנשים שונים גילו בזמן שיישמו את שיטת רווח לפני הכול והיו אדיבים מספיק לחלוק אותם איתי. כל השיפורים, הרעיונות המתקדמים החדשים, ופתרונות ברורים יותר מצויים במהדורה עברית מורחבת וערוכה זו של רווח לפני הכול. אילו קראתם את המהדורה הראשונה של רווח לפני הכול, הייתם מגלים ששיטת הליבה לא השתנתה. במהותה היא נותרה זהה, אבל מהדורה מורחבת וערוכה זו מלאה ידע חדש, סיפורים חדשים, וטכניקות חדשות וקלות יותר. אם זו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בשיטת רווח לפני הכול, אתם מחזיקים בטוב שבטוב. היישום של שיטת רווח לפני הכול בעסק שלכם תהיה קלה, מהירה וטובה יותר מאי פעם.

תתכוננו. אנחנו עומדים להפוך את העסק שלכם לרווחי במיידי, והכול יתחיל כבר בהפקדת הכספים הבאה שלכם בעסק.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של אוריון - הוצאה לאור
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il