דף הבית > הופעת רחוב
 הופעת רחוב
הוצאה: איפאבליש (ePublish) - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 2023
קטגוריה: פרוזה וסיפורת
מספר עמודים: 96

הופעת רחוב

         
תקציר

"הופעת רחוב" מבוסס על סיפורים אמיתיים מתוך חוויותיו והרפתקאותיו של באלדי אולייר כנגן רחוב בתחילת דרכו. מאחר שהוא עסק במוזיקה נישתית כמו הפלמנקו, באותם ימים כאשר המודעות והביקוש למוזיקה הזאת בישראל שאפו כמעט לאפס, נוצר פער גדול בין מה שניגן לבין מה שביקש לנגן. לפרנסתו ניגן בהפקות שונות ואת המוזיקה שהפך למשימת חייו, ניגן בבית.

 

מצב זה בלתי נסבל לאומן. כך מצא את עצמו מוותר על הבמות המקצועיות בישראל לטובת נגינת הרחוב בפריז. שם יכול לנגן את קטעי הפלמנקו שכתב ולקבל את תגובת הקהל. במשך הזמן נחשף אולייר לכל תופעות הרחוב מקצה לקצה, לטוב ולרע. מאבקי כוח, תחרות על מקומות אפשריים לנגינה, פגעי מזג אוויר ואף רגעים קסומים שבהם נוצרים קונצרטים של ממש והקהל לא מפסיק להביע את הערכתו לאומן. ברחוב יש זכות קיום כמעט לכל סוג של מוזיקה, אבל זה לא מוגש על מגש, יש לעשות את הפעולות הנכונות בזמן הנכון ולהיזהר לא לעשות טעויות.

פרק ראשון
 
ערב הנסיעה
קישוט
מזוודה, תיק יד, גיטרה. הכול מוכן. מחר אני נוסע, טיסה ישירה לפריז. ארבע שעות וחצי ואני שם. ההיסטוריה שלי עם נסיעות לחו״ל לא גדולה כל כך, הייתי כמה פעמים בספרד אבל על פריז אני לא יודע כלום. לא מדבר צרפתית, לא מכיר שם אף אחד ואין לי מושג איך העיר הזאת נראית. אני רק יודע שאפשר לנגן שם ברחוב ולכן אני נוסע. אני מנסה להירדם קצת, עוד מעט צריך לקום. אני לא רגוע, שקוע בכל מיני מחשבות. אני משאיר פה את אשתי רותי עם אדם התינוק בן ארבעה חודשים ועם מעט כסף — לא אחראי מה שאני עושה. אם לא אמצא את עצמי בפריז אקח רכבת לספרד. ומה שם? בספרד אסור לנגן ברחוב. לא אחראי מה שאני עושה...
 
האפשרות של ספרד זו סתם בריחה למקום שנוח לי בו יותר כי אני מכיר, אבל אני חייב להתמקד במטרת הנסיעה הזאת: הופעות רחוב בפריז. לפתע רותי מסתובבת אליי ואומרת: ״תישן קצת, תישן, מחר יהיה לך יום לא קל״. איזה מזל יש לי שאני מקבל ממנה חיזוקים, זה נותן לי כוח להתמקד במטרה ולהיות שלם עם ההחלטה.
מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
דיגיטלי 49 ₪
מודפס 98 ₪
דיגיטלי 39 ₪
מודפס 78 ₪
דיגיטלי 47 ₪
קינדל 47 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 103 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 103 ₪
עוד ספרים של איפאבליש (ePublish) - הוצאה לאור
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il