דף הבית > סטורי טיים
סטורי טיים
הוצאה: מטאור הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 03-2024
קטגוריה: נוער
מספר עמודים: 88
השקה

סטורי טיים

         
תקציר

"באחת ההפסקות בכיתה ב' החלטתי לשתף את חברי הטוב לכיתה במה שהיה אחד הסודות הכי שמורים שלי. ידעתי שזה לא משהו שמספרים לכל אחד. זה לא משהו שבנים עשו ועדיף כנראה שכל עניין הריקוד יישאר בגדר סוד. התרגשתי כשסיפרתי לאותו חבר את הסוד הזה. השיעור התחיל ופתאום, בלי שום הכנה מראש, הוא סיפר. ככה פשוט הניח את סודי מול כולם. כל הילדים בכיתה נעמדו, הצביעו וצחקו עליי."

"יש בי רצון להפיל את החומות ולצאת לחופשי."

בלי חומות ובלי להעמיד פנים, אני מכניס אתכם אל מאחורי הקלעים של עולם הריאליטי בתוכניות כמו: האח הגדול וגולסטאר, ומשם ממשיך  לעולם הדיגיטלי ומסביר איך מתווכים ביניהם לחיי היום יום. שיעורים חשובים שלמדתי על בשרי וחשוב לי להעביר לכם כדי שתוכלו לשלוט בזהות הדיגיטלית שלכם, ולא היא בכם. שתוכלו לפתח מודעות לשימוש נכון בפלטפורמות כמו טיקטוק, יוטיוב ואינסטגרם. רק ככה תמצאו הצלחה אמיתית.

דרך הסיפורים והטיפים בספר תוכלו להתחיל לבנות את הסיפור שלכם בעולם האישי והדיגיטלי.

  • כללים ליצירת תוכן ברשת
  • איך להפסיק להשוות את עצמנו לאחרים
  • להיות 'דמות' או להיות אותנטי
  • האם להיות ״כוכב רשת״ זה באמת זוהר?
  • איך מזהים חברים אמיתיים

לאון שניידרובסקי הוא יוצר תוכן, איש תקשורת ומרצה. בעל יותר מעשר שנות ניסיון בשיווק ובפרסום במשרד הפרסום 'טינק'. מתמחה בהרצאות למגזר העסקי והפרטי בתחום ניהול סושיאל ומופעים קומיים המתמקדים בתחום האופנה והזהות הדיגיטלית.

פרק ראשון


פרק ראשון / דמיינתי את עצמי בגולסטאר

פורים זה החג האהוב עליכם. כמה חודשים אתם מתכננים את התחפושת. אוספים אביזרים, סוחבים את החברים לכל מיני מקומות כדי למצוא עוד רעיונות. בסוף יש לכם אאוטפיט מושלם. בבית הספר מתכננים מסיבה לכל השכבה. אתם מחכים לאירוע כל השבוע. מצטלמים לפני, מעלים סטורי וסוף סוף אתם שם. ואז אתם מגלים שחצי מהילדים בכלל לא התחפשו ולא השקיעו כמו פעם. איזה באסה, אתם חושבים לעצמכם.

אז מה אתם עושים מכאן? אתם נמצאים בצומת דרכים. או שתחזרו מאוכזבים הביתה ותזכרו את החוויה כמו הערב הגרוע ההוא שאסור להזכיר, או שתמצאו את החברים שלכם, תצחקו, תרקדו, תיהנו. לא משנה איך ערב פורים הזה יסתיים, כשתחזרו הביתה תזכרו את החוויה כמו הערב ההוא שבו למדתם משהו חשוב. אל תצטערו שהלכתם, שהתנסיתם. כל דבר כזה, קטן או גדול מלמד אתכם משהו על עצמכם.

הדרך למצוא מי אתם עוברת דרך התנסויות
אספר לכם על אחת ההתנסויות שלי.

רוב הזמן יש לי אומץ. זאת הסיבה שהצטרפתי לגולסטאר, המקום הכי מפחיד עבורי. גם לא היה לי מושג בכדורגל וגם תמיד פחדתי מבנים. הם סימלו עבורי את מי שמציקים לי, את מי שרעים אליי, את מי שלא מקבלים אותי כמו שאני. למילה 'הומו', שהשתמשו בה הרבה בנוגע אליי, הייתה קונוטציה שלילית, משתקת, ממש פחדתי מהמילה הזאת. כך יצא שאם הייתי רואה בנים במעבר חציה, הייתי עובר לצד השני. עם הזמן התפתח בי רצון להיכנס דווקא למקום שקשה לי. היה בי רצון להפיל חומות ולצאת לחופשי.

מצויד באומץ המתאים, דמיינתי את עצמי בגולסטאר שובר את כל הסטריאוטיפים, מסתדר יופי במשחק נוטף הטסטוסטרון הזה — הכדורגל!

למי שלא מכיר, גולסטאר היא תוכנית ריאליטי שהופקה עבור HOT ובה משודרת עונת כדורגל של נבחרת המורכבת מידוענים, כמה מהם באים מעולם הכדורגל ולכמה, כמוני, אין ולא היה לפני כן קשר למשחק. מה שבטוח — כולם בנים.

בסופו של דבר עייפתי מאוד. במהלך חודש הצילומים לתוכנית הבנתי מהר מאוד שהפרסונה הזאת של הגיי המוגזם, המוחצן, הבכיין, לא משקפת אותי. הייתי עייף לשים מסכות כל הזמן, להיות עסוק בחיצוניות. זה קשה לזייף. לזייף רגש, לזייף מישהו שאתה לא, וזה מה שהרגשתי שעשיתי בגולסטאר הרבה מאוד פעמים.

הסיפור שלי עם גולסטאר לא הסתיים בעונה אחת, אחרי כמה עונות הצטרפתי לגולסטאר אולסטאר. זה קצת כמו שאתם תחליטו לא לוותר גם בשנה שאחרי ולהשקיע שוב בתחפושת למסיבה השכבתית, לתת לה עוד הזדמנות. חשבתי שהפעם זה יהיה שונה. התאמנתי, פיתחתי שרירים והאמנתי שהסיבוב השני שלי בתוכנית הזאת יהיה תיקון לעונה הקודמת שבה השתתפתי. אולם שוב פגשתי באותם סטריאוטיפים ובאותה תוצאה. ואז למדתי שיעור חשוב. הבנתי שאם אני רוצה להציג משהו אחר ממה שמצטייר כאן על המסך, אני צריך ללכת למקום אחר. אבל אני לא יכול להצטער על ההתנסות הזאת, היא לימדה אותי כל כך הרבה על עצמי.

אומרים שבכל יום בחיינו כדאי לנסות משהו אחד חדש, קטן או גדול. אני מציע לכם לקחת שבוע שבו אתם עושים את זה. טועמים משהו שלא טעמתם אף פעם, מאזינים לזמר או ללהקה שאף פעם לא שמעתם, לובשים צבע שאף פעם לא בחרתם. כל דבר כזה מלמד אתכם משהו על עצמכם. אולי תגלו שאתם אוהבים דברים שאף פעם לא חשבתם שתאהבו. אולי תגידו — ידעתי שזה לא מתאים לי. אני בטוח שבשבוע הזה תלמדו המון על עצמכם. תביטו במראה ותגידו — זה לא אני. זה כן. תתנסו.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
עוד ספרים של מטאור הוצאה לאור
דיגיטלי 58 ₪
מודפס 99 ₪
דיגיטלי 25 ₪
מודפס 39 ₪
דיגיטלי 29 ₪
מודפס 39 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il