דף הבית > והאופניים וחיות הקודש
והאופניים וחיות הקודש
הוצאה: ספרי ניב - הוצאה לאור
תאריך הוצאה: 05-2023
קטגוריה: פנאי טיולים ומסעות עידן חדש פרוזה מקור
מספר עמודים: 432

והאופניים וחיות הקודש

         
תקציר

כארכיאולוג, הייתי יכול לספר את סיפור העם היהודי על מסילת ציון, אם רק היו ניתנות לי כמה אלפי שנים לחפור, לסווג, לחקור ולחבר את הממצאים לאורך המסלול, אולם הסיפור אינו חד ממדי, פרי יצירתו של יהודי אחד מפסגת השקפתו, וכשם שהתורה עצמה שניתנה בסיני מקרינה את אורה בשבעים פנים, כך ראוי שההיסטוריה היהודית תסופר מנקודת מבטם של רבים בשלל זוויות מגוונות".

 

רכובים על אופניהם במשך חודשים בתוואי הדרך מצפון אפריקה, דרך אירופה והמזרח התיכון אל ארץ ישראל, מתקדמים שנים־עשר שליחים, איש איש ממעמקי גלותו האישית אל ייעודו, במטרה לסלול דרך לבאים אחריהם תוך כדי מעבר בשערים של היסטוריה, הגות ועניינים המעסיקים את נפשו של כל אדם וחושפים בפני הקורא הרפתקה רחבה בהרבה ממידותיהם, המסע של עם ישראל.

 

אסף ממן, צבר מן המניין, החליט בצעירותו לרדת מהשביל, ליטול את מקל הנדודים ולשוטט באדמת הניכר. לאחר שנות נדודים עם משפחתו המתרחבת, בין חמש יבשות ועשרות קהילות, בהן עבד, למד ונטמע, הוא

שמח לחלוק עם קוראי ספר זה באמצעות דמויות הגיבורים אותם פגש במסעותיו ובעיני רוחו, את סיפורו של היהודי הנודד השם פעמיו אל השביל המוליך הביתה, אל מסילת ציון.

פרק ראשון

הקדמה

 

ספר זה הוא מסע עלייה לרגל מודרני, של 12 "מרגלים" לכאורה, דרך נקודות ציון בהיסטוריה היהודית - עד להגעתם אל ארץ ישראל ולירושלים. בכל אחד מ־12 הפרקים שזורים פרטי המסע, הן מבחינה פיזית, בדרכם האישית של כל אחד מהגיבורים והגיבורות, תוך סקירת מאורעות מכוננים שאירעו בתחנות המסע, לרבות דמויות מרכזיות שחיו בהן, והן בנושאים אקטואליים כגון משבר בן דורי, אהבה, קולינריה, גזענות, התבוללות, אקולוגיה, דת, יתמות, גיור, השתייכות, פוליטיקה, ועוד אתגרים העומדים בפני צעירים בני דורנו, תוך מגוון ציטוטים מהמקורות ומשירה עברית עכשווית.

הרוכבים במסע הם אתם, היוצאים למסע משלכם בקריאת ספר זה. התחנות בו רבות, והמקומות והנופים היפים עשירים בהיסטוריה של עם שחי בגלות וחווה תלאות. ההתחלה תמיד קשה, אך בדומה לרוכבים הממוקדים בתחילת המסע במאמץ, בנשימה ובשרירים הכואבים מיום האתמול, גם אתם תתגברו במהרה על הקושי, ועם מעט התמדה תזכו להיכנס ביתר קלות לנעלי הרכיבה של כל דמות, לכושר למידה, וליהנות מהדרך ללא מאמץ.

הספר נולד מתוך חלום ישן לארגן קבוצת מסע מגוונת לצורך מסע עלייה לרגל, או יותר נכון מסע אופניים, בן חמישה חודשים אל ארץ ישראל. אומנם החלום טרם הבשיל, אך החלטתי בינתיים לתת לו דרור במקום שבו אין מגבלות - בדמיוני.

איזהו חכם? הלומד מכל אדם. קל להבין אך קשה ליישם. בניגוד אלינו בני התמותה, המתקשים לעיתים להבחין בהזדמנות ללמוד או במסרים שבני אדם שונים מגלגלים לפתחינו, הדמויות שתפגשו בספר זה הינם מדריכי תיירים שיִשְׁבּוּ את נפשותיכם להתנתק מממדי המקום והזמן כדי לצאת איתם למסע. מעין כלים פתוחים נטולי אגו האוספים לתוכם מידע ותובנות רבות, ומזמינים את הקורא היוצא איתם למסע, ליטול מהם בדרכו ובזמנו החופשי רעיונות, וללמוד אותם לעומק בכוחות עצמן, כל אחד לפי עניינו, בעזרת המובאות.

לפיכך אני מקדיש את ספרי זה להוריי, לחבריי ולעמיתיי, ולכל אחת ואחד שהזדמן אל חיי ביוזמתו או בדרך המקרה כמורה כדי ללמד אותי שיעור או לקח כלשהו, ואשמח להשיב להם כגמולם.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
המלצות נוספות עבורך
דיגיטלי 42 ₪
קינדל 42 ₪
מודפס 98 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 101 ₪
דיגיטלי 20 ₪
קינדל 20 ₪
דיגיטלי 44 ₪
מודפס 88 ₪
עוד ספרים של ספרי ניב - הוצאה לאור
דיגיטלי 40 ₪
מודפס 92 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 103 ₪
דיגיטלי 44 ₪
מודפס 118 ₪
דיגיטלי 35 ₪
מודפס 84 ₪
דיגיטלי 40 ₪
מודפס 85 ₪
הירשמו לרשימת התפוצה של ביבוקס
Powered by blacknet.co.il